Derinlerimde

Zayıflama Sonrası Vücutta Oluşan Deformasyon

11.09.2018
233
Zayıflama Sonrası Vücutta Oluşan Deformasyon

Zayıflama Sonrası Vücutta Oluşan Deformasyon

Kilolar birçok ülke de olduğu gibi ülkemiz için de oldukça büyük bir sağlık problemi haline gelmiştir. Bu durum üstelik azımsanmayacak çok kişi de görülmek de sadece obezite değil, morbit obezite yani hastalıklı düzeye ulaşmış olan obezite birçok kişi de görülmektedir. Ağır bir vücut, kilolar yüzünden çok fazla yük binen organlar, kol ve bacaklar da birçok sağlık sorunu meydana gelmektedir.

Kilo vermeye karar veren ve bu zorlu süreci geçirmeye hazır olanlar için birçok sorun da beraberin de gelmektedir. Diyet yapılırken çevrenin olumsuz davranması ve sürekli bu durumu baltalaması büyük bir sorun oluştururken buna ek olarak kaybedilen kilolar yüzünden vücutta meydana gelen deformasyonlar da kilo veren kişinin psikolojik olarak zorlanmasına sebep olmaktadır.

Vücutta Meydana Gelen Deformasyonlar Nasıl Oluşur?

Vücudumuz da ani olarak değişen durumlar olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu durumlar ağrı, kan bulgularında ki değişiklikler gibi beden için sorunlar olduğu gibi zayıflama sürecin de çok kilolu olan kişilerin ani kilo vermeleri ve çok düşük kalorili diyet uygulamalarıyla birlik de yağ alımı işlemleri sonrasında hızlı kilo kayıpları derinin sarkması ve çatlak oluşumuna sebep olabilmektedir. Meydana gelen çatlaklar için kremler kullanmak bir yöntem olsa da kesin bir çözüm meydana gelmemektedir. Bazı bölgeler de ise deri sarkmaları oluşmaktadır.

Oluşan sarkmalar bir takım cerrahi işlemler ile deri fazlalıkları alınmaktadır. Ancak alınan deriler düzenli bir vücut meydana getirse de oluşan ameliyat izleri kişileri olumsuz etkilemektedir. Çok fazla kilo almamaya özen gösterilmeli ve alınan kilolar yavaş yavaş doğru bir diyet ve spor programı ile verilmelidir. Bu şekil de hem daha az deformasyon oluşur ve yapılan bölgesel sporlar ile de daha az sarkma ve bozulmalar meydana gelir. Sıkılaşan deri ile sarkmalar en aza indirilmiş olmaktadır.

Hangi Bölgeler De Daha Fazla Deformasyon Olur?

Kilo veren insanların en çok sarkma ve bozulma yaşadıkları bölgeler karın bölgesi, basen, bacak ve kol bölgeleri olmaktadır. Yüz kısmın da ise gıdı bölgesin de meydana gelmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.