Derinlerimde

Zayıflama Sonrası Sarkma Ameliyatları

11.09.2018
254
Zayıflama Sonrası Sarkma Ameliyatları
Zayıflama Sonrası Sarkma Ameliyatları

            Zayıflama bir çok kilolu kişinin baş belası haline gelmiş kiloları yüzünden kurtulma çabasıdır. Çok zorlu bir süreç olmasının yanı sıra yiyecekler ve çevrede ki insanların baskıları ve zayıflama yönünde ki baltalamaları sebebiyle bu zorlu süreç daha da olumsuz sonuçların alınması haline gelebilmektedir. Diyet uygulamaları çok zorlu ve uzun süreli bir durumdur. İnsanlar bu süreyi beklemek istememektedir. Ya da yediklerinin kısmak istemezler. Bu sebepten dolayı ise daha çabuk sonuç alacakları ameliyat yöntemlerine başvurmaktadırlar.

Zayıflama Ameliyatları

Zayıflamak isteyenlerin ya da daha çok kilo problemleri hastalıklı hale gelmiş kişiler tarafından tercih edilen ameliyatların bir çok cerrahi yöntemi bulunmaktadır. Bu ameliyatlar daha çok hal tarafından da bilinen mideye kelepçe takılması yöntemi ve tüp mide ameliyatları yöntemleri olabilmektedir. Kelepçe takılan mide alınan besinler ile daha çabuk bir şekil de dolmakta ve kişinin daha az yemek yemesini sağlamaktadır.

Kişi bu şekil de daha hızlı bir şekil de kilo kaybı yaşamaktadır. Diğer bir yöntem ise midenin büyük bir kısmının kesilmesi ile tüp şeklin de bir midenin kalması sağlanmaktadır. Tüp şeklin de kalan küçük mide de daha az bir yemek ile kişiye tokluk hissi sağlamaktadır. Ayrıca açlık hissi yaratan bazı enzimlerin salgılandığı midenin salgı bölümleri de alındığı için daha az bir iştah ve açlık durumu bu şekil de sağlanmaktadır. Elbette ki bu yöntemler kişi de bazı komplikasyonların yaşanmasına da sebep olabilmektedir. Bu ameliyatlar sonrasında sarkmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca liposuction sonrası alınan yağlar da kişinin derisinde sarkmaların meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Zayıflamanın Sebep Olduğu Sarkmalar

Çok düşük kalorili diyetler sonrası veya çok kilolu kişilerin kilo kayıpları sonrasın da ne kadar fiziksel sıkılaşma hareketleri yapılsa da kişiler de deri sarkmaları meydana gelebilmektedir. Bu durum kişiler de psikolojik sorunlara ve görünüş bozukluklarına sebep olmaktadır. Meydana gelen sarkma zayıflama ameliyatları ile birlik de düzeltilebilse de diyet sonrası oluşan sarkmalar da bu şekil de ameliyat ile düzeltilebilir. Ancak bu deri alma ameliyatları sırasında da komplikasyonlar meydana gelebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.