Derinlerimde

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

11.09.2018
166
Zayıflama Haplarının Yan Etkileri
Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?
            Kısa sürede istenmeyen kilolardan kurtulmanın mucizesi olarak piyasa çıkan zayıflama haplarının insan sağlığına etkileri hakkında uzmanlar tarafından farklı bakış açıları mevcuttur. Bünyeye alınan bu ilaçlar faydalarının yanında çeşitli yan etkilerle insan sağlığını riske atabilmektedir. Kimi ilaçların zararsız olduğunu belirten uzmanlar, kimilerinin ise dolaylı yönden vücut sağlığında değişiklikler meydana getirebileceğini vurgulamaktadır. Hemen her ilaçta olduğu gibi bu ilaçlarda da yan etkiler söz konusudur. Bu yüzden zayıflama ilaçlarının hekim kontrolünde eczaneye danışılarak tüketilmesinde fayda var. Aksi halde bünyeye uygun olmadığı için olumsuz etki edebilmektedir. Araştırmalara göre bu hapların bazılarının içeriğinde doğal yollardan bitkisel kaynaklı özlerden ibaret olmadığı bildirilmiştir.

Zayıflama Haplarının Etkileri

Söz konusu insan sağlığı olduğunda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Hap etkisinin ve yan etkilerinin kuvvetli olabileceğini de göz önünde bulundurur isek güvenilir yerlerden alınmasında fayda sağlayacaktır. Zayıflatma ilaçları insan beynindeki açlığı harekete geçiren iştah bölgelerine dokunarak iştahı azaltarak etki göstermektedir. Başka hap gruplarının etkileri ise bağırsaklardaki şeker, karbonhidrat gibi maddelere etki göstererek zayıflatmaktadır. Aynı zamanda metabolizma dengesine de etki ettikleri gözlenmektedir.

Zayıflama Haplarınnın Oluşturabileceği Olumsuz Etkiler

Bu hapların kullanımı insandan insanda değişiklik gösterebilmektedir. Bu etkiler her zaman olumlu yönde olmamakla birlikte, olumsuz yönleri hekim yoluyla bildirilir ve bünyenizdeki herhangi bir noktaya etkileşim ederek sağlığınızı sıkıntıya sokmaması adına uygun görülen ilaçlar yeterli dozlarda alınması istenir. Bazı kilo verici ilaçların tüketimi yan etkileri sebebiyle FDA tarafından raflardan kaldırılmıştır.

Bazı ilaçların beyindeki nörotransmitterlere etki ederek mide bulantısı, bağ ağrısı, kusma, kabızlık gibi etkilere yol açabilmektedir. Fakat bu yan etkilerin her insan bünyesinde oluşumu kaçınılmaz diye bir durum söz konusu değildir. Yan etkiler bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilmektedir. Bu ilaçların hekimler tarafından verilen egzersiz programları ile birlikte kullanılması ciddi fayda sağlayabilmektedir. Ayrıca zayıflama isteğiyle kullanılan bu ilaçlar; yüksek tansiyon, halsizlik, çarpıntılar, bağımlı hissetme gibi etkilerinde olduğu görülmektedir. Son yıllarda bu hapları tüketen insanlardaki değişikliklerden bazıları da, hapın yan etkisi ile birlikte anksiyete, el ve ayaklarda titreme, dışkı tutamama, yüksek tansiyon gibi belirtilerde meydana geldiği kaydedilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.