Derinlerimde

Sağlıksız Zayıflamanın Sonuçları

11.09.2018
144
Sağlıksız Zayıflamanın Sonuçları
Sağlıksız Zayıflama Nedenleri?

Bireyler diyet süresince tükettikleri besinin kalitesinden, diyet listesinin yeterli ve dengeli olmasından ziyade hızlı kilo vermesini amaçlarlar ve diyet listesinin başarısını bunlarla ölçerler. İnternet’in yararlı olduğu kadar zararları da mevcuttur. İnternet’te arattığımız zaman ne yazık ki sayısız diyet çıkıyor ve insanlar bunları kullanıyorlar. Hızlı kilo vermek amaçlı şok diyetler, az kalorili diyetler, zayıflama hapları ürünleri, tozları, çayları ve aynı zamanda çok yetersiz diyetler uygulanıyor. Bu sebepten bazı sağlık sorunları meydana geliyor.

Karşılaşılan Sağlık Sorunları

Kişi belli bir süre istediği kiloya tartıda ulaşabilir. Fakat bu kiloyu hem çabuk geri alıyor hem de sağlık sorunları yaşayabiliyor. Yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak en çok karşılaşılan sağlık sorunlarından bir tanesi sindirim sistemi problemleridir. Gastrit, ülser, mide rahatsızlıkları, kabızlık, ishal gibi sağlık sıkıntıları çok sık olmaktadır. Vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olarak yaşanan diğer sağlık sıkıntıları da var. Sürekli uyku hali, fiziksel aktivite azalması, zihinsel fonksiyonda azalma, depresyon hali, saç dökülmesi, deri döküntüleri gibi birçok sağlık sorunları sizi rahatsız edebilir bunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Eğer kendinizi aç hissediyorsanız bunun 2 sebebi vardır. Vücudunuzun besine ihtiyacı vardır ve beyninize sinyal gönderiyor olabilir ya da vücudunuz su istiyor olabilir. Canınız her hangi bir tatlı çektiğinde bir bardak su içmek bu isteğinizi bastırabilir.
Günlük içmeniz gereken su miktarını tüketin su dışında herhangi başka bir içecek içmemeye özen gösterin.

Yağlardan Korkmayın

Diyet yapan kişilerden birçoğu kilo vermek için yağlardan uzak durması gerektiğini zanneder, fakat işin aslı böyle değildir. Kabak çekirdeği, ceviz, badem, chia tohumu, balık yemeniz size omega 3 sağlar bu da vücudumuzun ihtiyacı olan sağlık bir yağdır. Kızartmalardan ve çok yağlı etlerden uzak durmanız faydalı olur.

Spor Yapın 

Spor yapmaya özen gösterin. Spor olarak yürüyüş, koşu, ağırlık çalışmaları, yüzme, bisiklet sürme gibi aktiviteler kilo verme sürecinde hem motivasyon sağlar hem de diyet yaparken daha çok enerji sarf edeceğiniz için kilo verme süreciniz kısalabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.