Derinlerimde

Kadınların Küfür Etmesi

10.09.2018
177
Kadınların Küfür Etmesi
Kadınların Küfür Etmesi

Küfür etmenin aslında kadını ya da erkeği yoktur. Küfür hiçbir insana kesinlikle yakışmamaktadır. İnsanı zayıf gösteren ve karakteri zayıflatan bir durumdur. Küfür eden kadınlar genellikle küfre çok maruz kalmış ve yaşadığı sıkıntıları bir türlü atlatamayan kadınlardır. Çok ilginçtir ki küfür hiçbir problemi çözmemesine rağmen en çok başvurulan sakinleşme yöntemidir. Evet, sakinleşme yöntemidir. Bir kişinin en sinirli olduğu anda bir içsel savunmadır. Genelde toplumumuzda erkekler arasında yaygın olan küfür artık kadınlar arasında da oldukça yaygındır. Erkeklerin de küfür etmesi kabul edilemez fakat alışılmış bir durum olduğu için kadınların küfür etmesi bir türlü toplumumuzda kabul edilir bir durum olamamıştır.

Kadın fıtratı

Kadın fıtratı yaratılıştan ince ve kibardır. Kadınlar erkeklere göre daha ince ruhlu ve naif oldukları için küfür eden kadınlar asla dışarıdan bakıldığında hoş kabul edilmemektedirler. Hiçbir erkek kendisi küfür etse dahi eşinin küfreden biri olmasını istemez. Tabi kadınlar erkekler için küfrü bırakmalıdır gibi bir durum yok. Kadınlar hoş olmadığı için ve fıtratlarına aykırı bir tarz olduğu için kesinlikle küfretmemelidir. İnsanların dönem dönem gergin olduğu ve o anı atlatamadığı durumlarda kullandığı belli başlı argo kelimeler vardır. Fakat bu alışkanlık haline getirilirse ortam ne olursa olsun yanlışlıkla da olsa o küfür alışan kadının ağzından çıkacaktır. Bu durum ise onu içinden çıkılmayacak ve üzücü bir hale sokabilir. Kadın normal halinde bile küfür etmeyen naif bir insan olursa durum ne kadar sinir bozucu da olsa asaletini koruyup duruma daha olgun yaklaşacaktır.

Kadının annelik görevi

Çocukla babadan bile daha fazla vakit geçiren kişi annedir. Ve bir çocuk yetiştirilirken onun yanında küfreden bir kadın yani annesi olması onun gelişimi için asla hoş olmayacaktır. Küfürle ve argolarla büyüyen bir çocuğun bilinç altını temizlemek zor belki de imkansız olacaktır. Sokakta küfür eden çocuklardan bile anneler çocuklarını uzak tutarken çocuğunun yanında küfreden bir annenin o çocuğa örnek olması beklenemez. Baba da asla küfretmemeli ama babalardan daha çok annelerle vakit geçiren çocuklar annelerine daha fazla örnek almaktadırlar. Küfretmekle çocuğa “küfür et” demek arasında çok bir fark yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.