Derinlerimde

Akilah Azra Kohen Fi 20 Mükemmel Alıntı

20.05.2017
1.034
Akilah Azra Kohen Fi 20 Mükemmel Alıntı

Fi Bu Hikayenin Sadece İnanılmaz Tarafları Gerçektir Akilah Azra Kohen

 

Uzaktan bizi büyüleyen şeyler, yaklaştıkça sihirlerini kaybederlerdi.

Fi, Akilah Azra Kohen

“Dışarıdan delilik olarak görülebilen şeyler, içine girildiğinde hak verilen durumlar haline gelebiliyordu bu hayatta. Sadece bakış açınızı değiştirmeniz yeterliydi.”

Fi, Akilah Azra Kohen

“Bırak ben derslerimi kendim alayım. Bana dost ol, öğretmen değil.”

Fi, Akilah Azra Kohen

Hayat ne tuhaftı. Hep en korktuğumuz şeyleri karşımıza çıkarır, sonra suratımıza yapıştırırdı.

Fi, Akilah Azra Kohen

Sanki boğulmak üzereydi , huzur içinde.

Fi, Akilah Azra Kohen

Kaynakları bu kadar zengin bir gezegende yaşayan 7,5 milyar insan açlıktan ölebileceklerine inandırılarak sürekli çalıştırılırken tohumların, hayvanların genetiğiyle oynanıyor ve insanın temel besin kaynağı kontrol altına alınıyordu. Su bile artık başkalarınındı, içebilmek için ödemeniz gerekiyordu. Artık dünyada, kuluçkaya yatmayan tavuklar, filiz vermeyen tohumlar ya da çekirdeksiz meyveler en lüks mağazalarda salaklara değerli olarak pazarlanmaktaydı.

Fi, Akilah Azra Kohen

…adalet bu ülkeyi çoktan terk etmişti.

Fi, Akilah Azra Kohen

Gittiğiniz yol istediğiniz yere varmıyorsa çok yorulursunuz !

Fi, Akilah Azra Kohen

Bazı insanları beynimizden asla ayıramayacağımız yerlere kazıyoruz.

Fi, Akilah Azra Kohen

Her insan, sadakatle sahip çıkılmak ister.

Fi, Akilah Azra Kohen

Doğru olanı görme cesareti olan, taraf tutabilecek kadar insan biri.

Fi, Akilah Azra Kohen

Deniz’in aniden yükselen sesiyle irkildi, seminer bitmek üzere olmalıydı. Deniz, ”Hiç kimse ama hiç kimse, senin üzerine ne hak iddia ederse etsin,size ne vermiş olursa olsun!Bu, ilham bile olsa, ki ilham bir insanın diğerine verebileceği en kutsal şeydir! Asla!! Ama asla! Kimsenin size kim olduğunuzu söylemesine ya da hatırlatmasına izin vermeyin.Dünya saçmalıklarla doldurulmuş güzel bir yer.Bir sürü saçmalığın arasından kendi gerçekliğinizi bulmak,gerekirse de yaratmak için burdasınız.Şimdi, hiç kimse olmamış olmanın verdiği hafifliği yaşayın, var olun! İleride, etrafınızdaki insanlar sizden birisi olmanızı beklediklerini, sanki onlara borcunuz varmış gibi açıkça ifade etmeye başladıklarında, seçiminizi iyi yaptığınızdan emin olun! Kendinizi seçin! Kendiniz olun! Ne pahasına olursa olsun.” dedi ve kalkıp gitti.

Fi, Akilah Azra Kohen

Para uğruna asıl olduğumuz kişiyi feda ediyoruz.Bizi sistemin parçası olmazsak açlıktan ölebileceğimize inandırıyorlar.

Fi, Akilah Azra Kohen

Bilge: Peki hocam…
Dünya böyle dönmüyor mu zaten?
Zekiler; parası olan aptallara hizmet eder.

Fi, Akilah Azra Kohen

“Bir şeye nasıl başladığınız değil ama nasıl bitirdiğiniz…. itibarınızı oluşturur.”

Fi, Akilah Azra Kohen

“Kendi gerçekliğini yaratıp geri kalan her şeyi redden insanlardır şizofrenler.”

Fi, Akilah Azra Kohen

“Bazılarının kızması,umursamazlığından çok daha iyidir.”

Fi, Akilah Azra Kohen

İnsanı yüce bir varlığın yarattığına inanıyorum, kendini keşfetsin ve kendi eşsizliğinde yücelsin diye. Bizi kendi suretinde yaratan ulu bir varlık bu belki de. Ama toplum! Bu yaradılışı körelten, kısırlaştıran, gerçekte neyin önemli olduğunu unutturan, varoluşun anlamını sabote eden bir sahtelik, o kadar! Eşsizliğimizi prototipe dönüştürmek için kurulmuş bir düzen. Uzun lafın kısası, evin, araban, bir sürü çocuğun, bankada bir sürü paran oluyor belki ama kendi kimliğini keşfetmekten çok uzakta yitip gidiyorsun.

Fi, Akilah Azra Kohen

Otobüsleri yoğunlukla kullanan insan kalabalıkları o kadar köleleştirilmişlerdi ki, durakta saatlerce beklemek onlar için artık yorucu işlerinden uzakta birazcık dinlenmek, hayal kurabilmek için kendilerine ayırdıkları zaman anlamına gelir olmuştu. Kimsenin beklemekle ilgili bir şikayeti yoktu bu ülkede. Rastgele duraklara gidip, şanslarına dua edip, otobüslerinin gelmesini bekleyen sürüler aynı zamanda bu ülkeyi yönetenleri de seçiyorlardı.

Fi, Akilah Azra Kohen

Kendi mutluluğu başkasının mutsuzluğuna neden olabiliyorsa tereddüt etmeden diğerlerinin mutluluklarını, hatta hayatlarını yok sayacak kadar tehlikeli yaratıklarız biz.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.