Derinlerimde

Akilah Azra Kohen Çi Mükemmel 20 Alıntı

20.05.2017
1.693
Akilah Azra Kohen Çi Mükemmel 20 Alıntı

”Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.”

Eğitimin amacı artık insan yetiştirmek değil, düzene insan yetiştirmek.

Dini yüreğinde yaşayanlar Yaradan’ın yolunda sessizce var olurken,dini aklında yaşayanlar diğerlerinin üstünde oluşturdukları egemenlikle kitleleri yönetmek için varlardı.

Yaratılışımızın bir nedeni olmalı,degil mi ? Buraya yiyip,içip,sıçmak için gelmedik yalnızca.Bizi rahatsız eden şeyleri değiştirmek için çaba göstermezsek nefret ettiğimiz bir dünya da yaşarken buluruz kendimizi ; sürekli kafamızı diğer tarafa çevirirsek ,bir gün kafamızı nereye çevirirsek çevirelim karşımızda aynı rahatsız edici manzarayı görürüz.

”Toplum tarafından kabul gören tek deliliktir aşk. Deliriyorum sana .”

”Hayat ona çok güçlülerin nasıl bir darbede yenildiğini ve çok güçsüz gözükenlerin darbelere yıllarca nasıl dayanabildiğini göstermişti.Asıl önemli olan darbe almak değil,alınan darbeye rağmen hep ayağa kalkabilmekti.”

Ölme isteği öldürmeye dönüştü.

Dünya uyuyanların uyutulduğu ,uyumayanların hapsedildiği ,hapsedilmeyenlerin öldürüldüğü bir gezegendi.

Eğitimin amacı artık insan yetiştirmek değil,düzene insan yetiştirmek olmuştu.Bu düzen içinde çalışacak,görev alacak kişileri düzene en iyi hizmet edebilecekleri şekilde biçimlendirmekti.

Bizi rahatsız eden şeyleri değiştirmek için çaba göstermezsek nefret ettiğimiz bir dünyada yaşarken buluruz kendimizi; sürekli kafamızı diğer tarafa çevirirsek bir gün kafamızı nereye çevirirsek çevirelim karşımızda aynı rahatsız edici manzarayı görürüz.

Gerçeği istediği gibi kamufle ederek istediği gerçekliği yaratabildiği sihirli bir kutuydu televizyonlar.

Ülkenin en aydın adamlarının artık televizyona çıkarılmadığına emindi.
Bu kadar salaklaştırılmaya çalışılan bir ülkede bilgi en büyük tehlikeydi.

Hayat hepimizden daha akıllı..

Hayat, sadece bir an, ya efendisi olursun ya da kölesi.

Tükettiğini üretmeyen insan parazit olarak yaşar.

“Anlamıyorum…Neden?” Adam çöktüğü yerden doğrularken maskesini suratına takmadan önce “Zamanla anlarsın. Bu ülkede artık hiçbir şey göründüğü gibi değil. Inancsiz dindarlar, zengin yoksullar, acımasız hayırseverlerin uyutulduk, şimdi uyaniyoruz” dedi ve çekip gitti.

Sana vurana el kaldırmamak, sana vurana el kaldırmakdan çok daha zordur. Asıl, doğruda durmak güç ister.

Ne yani hem güçlü hem de iyi olunmuyor muydu?

Rahimden çıkan ama henüz doğmamış milyarlarcasının yaşadığı bir dünya burası. Çünkü asıl doğum, karakterlerin kendini fark etmesiyle başlar, rahimden çıkmakla değil.

Büyüdükçe artık bedenimizin değil, ruhumuzun acıdığı şeyler yaşamaya başlarız. Benim başıma neden bu geldi derken bulursun kendini. Ama nasıl bu darbeler olmasa elinizdeki heykelcikler ortaya çıkmazsa, hayatın ruhumuza yaşattığı acılar olmasa da biz, biz olamayız, olgunlaşamayız. Çünkü acı hisseden kişiden bir şey doğar: İntikam ya da anlayış. Seçim bizim. Kendine acıyanlar intikamı seçerler ve sonunda intikamını almaya çalıştıkları şeye dönüşürler. Haksızlığa uğradığı için intikam peşinde koşan biri haksızlığa uğratır. Anlamayı seçenlerse olgunlaşırlar. Bırakın hayat sizinle uğraşsın, acıtsın. İntikama düşmeyin, anlayın, anlayın ki öğretsin, değiştirsin. Bırakın hayat sizi kendinizle tanıştırsın.

 

Çi, Akilah Azra Kohen

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.